Katastrofa.

Fudbaleri Rome savladali su Leče sa 2:1 u okviru 9. kola Serije A, ali je trijumf „vučice“ ostao u senci povrede strelca gola kojim su zabeležili trijumf, Paula Dibale.

Roma je povela preko Krisa Smolinga u 6. minutu, u 22. je Morten Hjumland dobio direktan crveni karton i goste ostavio sa igračem manje, ali su preko Gabrijela Strefece stigli do izjednačenja u 39. minutu.

Početkom drugog dela dosušen je penal za Romu, odgovornost je preuzeo Argentinac, sjajno pogodio, ali je odmah usledio i problem.

Dibala je osetio bol u levoj nozi, što se jasno videlo odmah posle gola, pa je napustio igru, a umesto njega na terenu se našao Nemanja Matić.

Po završetku meča Žoze Murinjo je istakao da je situacija „veoma loša“:

„Da budem direktan – loše je. Nisam doktor, nisam ni razgovarao sa njim, ali iz mog iskustva, nećemo ga gledati pre pauze“, rekao je Murinjo.

Ostaje da se vidi koliko će odsustvovati, ali će po svemu sudeći borba za titulu prvaka sveta u Kataru proći bez Argentinca.

U ostalim mečevima, Napoli je se izdvojio na prvom mestu na tabeli pobedom nad Kremonezeom od 4:1, dok je doskorašnji glavni rival za čelo tabele, Atalanta, remizirala sa Udinezeom u Udinama, 2:2.