Fudbaleri Pari Sen Žermena osvojili su titulu prvaka Francuske posle remija sa Lansom u subotu uveče.

Parižani su odigrali 1:1 i to im je bilo dovoljno da počnu da otvaraju šampanjce.

Lionel Mesi je osvojio prvu titulu izvan Španije i Barselone, iako nije odigrao sezonu ni blizu onome kako ume.

U meču sa Lansom je bio strelac sjajnog pogotka u 68. minutu kojim je PSŽ poveo sa 1:0. Namestio se, šutirao precizno i snažno sa distance, pa ni parada Žan-Luj Lese nije mogla da ga spase.

Nejmar je tom prilikom upisao asistenciju, a činilo se da sve ide na vodenicu „svetaca“ i nakon što je Kevin Danso u 57. minutu dobio crveni karton.

Međutim, Lans se ni sa igračem manje nije predao, pa je Deiver Maćado asistirao Korentinu Žanu u 88. minutu za gol vredan boda.

Bod koji je Lansu znatno bitniji pošto je trenutno na sedmom mestu i na samo dva boda od pozicija koje vode u Evropu.

PSŽ ima 78 bodova na prvom mestu, čak 16 više od drugoplasiranog Olimpik Marseja, pa Parižane ne zanima preterano šta će uraditi u naredne četiri utakmice do kraja sezone.

„Svecima“ je ovo osma titula u poslednjih deset godina, a lani su kiksnuli pa je Lil podigao pehar namenjen najboljem u Franucskoj.

Drugi izuzetak u protekloj deceniji je titula Monaka iz 2017. kada je za klub iz kneževine igrala i jedna od najvećih zvezda PSŽ-a Kilijan Mbape.

BONUS VIDEO: Mitrovićev 41. gol u sezoni, dao ga i Bornmutu