Neverovatno koliko je jedan klub ispred svih ostalih u zemlji.

Fudbaleri Bajern Minhena osvojili su titulu u Bundesligi, pošto su u subotu pobedili Borusiju Dortmund sa 3:1.

Minhenski klub je u 31. kolu matematički overio novi trofej, koji su mu donela trojica različitih strelaca.

Najpre je Serž Gnabri u 15. minutu doveo Bajern u vođstvo, da bi slavnom bavarskom klubu bio poništen gol 15 minuta kasnije.

Ponovo je strelac bio Gnabri, ali je bio iza leđa odbrane rivala. Ipak, Robert Levandovski je već u 34. minutu duplirao prednost.

Utakmice Bundeslige možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili ukoliko niste korisnik SBB interneta putem EON aplikacije uz EON pakete koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji za 799 dinara mesečno, bez ugovorne obaveze (PROMO)

Tomas Miler ga je pronašao i po ko zna koji put proigrao za pogodak, pa je do poluvremena Bajern ostao u prednosti od 2:0.

Na 2:1 smanjio je Emre Džan u 52. minutu posle jedananesterca, da bi konačan rezultat postavio Džamal Musijala u 83. minutu susreta.

Bajern je osvojio 75. bod u prvenstvu, dok drugoplasirana Borusija ima 63. Do kraja prvenstva su ostala još tri kola, pa je pitanje pobednika rešeno.

Minhenski klub već punu deceniju dominira nemačkim fudbalom, pošto mu je ova titula deseta uzastopna. Poslednji klub koji je osvajao pehar pre Bajerna je bila upravo Borusija dvaput zaredom, 2011. i 2012. godine.