Kristijano Ronaldo je utakmicu sa Srbijom svojevoljno napustio pre poslednjeg sudijskog zvižduka nakon što sudije nisu dosudile gol za Portugal u trećem minutu sudijske nadoknade pri rezultatu 2:2.

U toku je bio treći minut sudijske nadoknade kada je Nunjo Mendeš uputio loptu ka Kristijanu Ronaldu koji je bio usamljen u kaznenom prostoru Srbije.

Golman Srbije Dmitrović je neshvatljivo loše odreagovao, otišao u prazno, Ronaldo je uputio šut, a lopta je krenula ka mreži.

Stefan Mitrović je uspeo da stigne i izbaci je u polje, nakon čega je na nju naleteo Bernardo Silva, ali je Mitrović ponovo uspeo da interveniše i spreči siguran pogodak.

To je izazvalo veoma burnu reakciju Kristijana Ronalda, koji je pobesneo, napustio teren i u besu bacio traku dok je išao ka svlačionici.

Čini se da je Portugalac sa razlogom bio ljut, jer je utisak da lopta jeste prešla gol-liniju…

Meč je nedugo potom završen, pa je susret okončan rezultatom 2:2.