Reprezentacija Srbije

Na današnji dan, pre tačno 14 godina, fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je prvu utakmicu kao samostalna država.

„Orlovi“ su premijeru nakon otcepljenja Crne Gore imali u Češkoj gde su posle preokreta savladali domaćina 3:1.

Predvođeni Havijerom Klementeom sa selektorske klupe, naši reprezentativci su poklekli već u trećem minutu pred Jirijem Štajnerom, ali je Danko Lazović pogotkom u 41. minutu vratio Srbiju u igru. Potpuni preokret viđen je u drugom poluvremenu, a režirali su ga Marko Pantelić i Aleksandar Trišović golovima u 54. i 72. minutu.

Dres „Orlova“ u istorijskom meču nosili su: Vladimir Stojković, Marjan Marković, Milan Stepanov, Milan Biševac, Aleksandar Luković, Igor Duljaj, Ognjen Koroman, Saša Ilić, Dejan Stanković, Marko Pantelić, Danko Lazović i rezervisti: Nenad Kovačević, Aleksandar Trišović, Nikola Žigić, Danijel Ljuboja i Branislav Ivanović.