Fudbaleri Srbije nisu uspeli da se plasiraju u finale Evropskog prvenstva na Kipru pošto su sa 3:2 poraženi od Portugala, a ključni trenutak dogodio se u petom minutu nadoknade meča.

Portugalci su u drugom poluvremenu bili neuporedivo nadmoćniji, a nakon što su u 89. minutu uspeli da dođu do izjednačenja, šok za „orliće“ usledio je u poslednjim trenucima utakmice.

#related-news_0

Imali su momci selekcije sa Iberijskog poluostrva napad, duplim pasom su izbacili odbranu Srbije po desnom boku, gde je umesto nekog od igrača Srbije sam poput duha bio napadač Portugala Žoao Trovisko i glavom je zakucao u mrežu za 3:2.

Prethodno, nakon ponovo napada po desnom boku Rodrigo Mora je pogodio za 2:2 i tako poravnao rezultat.

Podsećamo, Srbija je golom Mihajla Cvetkovića u 22. minutu i autogolom Eduarda Felicisima u 37. minutu imala prednost od 2:0, dok je Aleksa Damjanović nakon sata igre autogolom smanjio na 2:1.

Gol Portugala za pobedu pogledate na početku teksta.