Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije (U19) plasirala se u elitnu rundu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, uprkos porazu od Francuske 2:1 (1:1) u utakmici trećeg kola turnira u Elbasanu.

Francuzi su poveli već u trećem minutu preko Čaune, ali je Ognjen Ajdar do kraja prvog poluvremena iskoristio asistenciju Nemanje Motike i poravnao rezultat.

„Orlići“ su u drugom poluvremenu dugo odolevali, a situaciju je dodatno otežao vezista Vojvodine Vladimir Miletić koji je dobio crveni karton u 87. minutu.

Abline je doneo poedu Francuzima u petom minutu nadoknade, ali „orliće“ to na svu sreću nije skupo koštalo.

Srbija je prošla dalje sa četiri boda, zahvaljujući boljoj gol razlici od Albanije, koja je istovremeno savladala Severnu Makedoniju 3:1.

Francuzi su osvojili maksimalnih devet bodova.

Prethodno, Srbija je savladala Makedonce 2:1 i remizirala sa Albancima 2:2.