Fudbaleri Red Bul Lajpciga pobedili su kao gosti Štutgart rezultatom 1:0 u poslednjem susretu subotnjeg programa nemačke Bundeslige.

Ekipa Julijana Nagelsmana imala je veliku priliku za vođstvo već posle 23 minuta.

Paskal Štencl oborio je u kaznenom prostoru Emila Forsberga, ali je švedski reprezentativac potvrdio nepisano pravilo da igrač nad kojim je napravljen penal ne bi trebao da šutira, nakon što mu je golman „švaba“ Gregor Kobel odbranio udarac sa 11 metara.

Lajpcig je ipak stigao do gola u 66. minutu nakon što je posle centaršuta sa leve strane Danijel Olmo postigao svoj drugi gol u ligi ove sezone.

Ekipa Lajpciga je pobedom makar do nedelje uveče preuzela prvo mesto u ligi i sada ima bod više od zvaničnog prvaka Bajerna.

Štutgart je upisao treći poraz u ligi od početka sezone i trenutno je na 11. mestu sa 18 osvojenih bodova.