Dušan Vlahović, Foto: EPA-EFE/GABRIELE MENIS

Fudbaleri Fjorentine pobedili su u gostima Udineze sa 1:0, u šestom kolu italijanske Serije A.

Pobedonosni gol za Fjorentinu postigao je srpski reprezentativac Dušan Vlahović iz penala u 16. minutu.

Srpski napadač je golmana rivala poslao u jednu, a loptu u drugu stranu.

Udineze je napadao do kraja meča, ali nisu uspeli da stvore ozbiljniju priliku, pa je tim iz Firence nastavio sa odličnim igrama na startu prvenstva.

Fjorentina je peta sa 12. bodova, dok je Udineze 13. sa sedam poena.

Pobedu na svom terenu ostvario je i Empoli koji je savladao Bolonju sa 4:2. Tim Siniše Mihajlovića nije imao rešenja za efikasan napad domaćih. Bonifacio je doveo Empoli u vođstvo već u prvom minutu da bi izjednačenje deo Barou samo deset minuta kasnije.

Arnautović je propustio priliku da sa penala donese preokret i to je koštalo Bolonju.
Na 3:1 povisio je Bajrami iz penala u 53. minutu, da bi se Arnautović iskupio u 77. minutu, tek da bi smanjio razliku.

Međutim, u nadoknadi vremena Riči pogađa za konačnih 4:2

Empoli je sedmi sa devet bodova, dok je Bolonja deseta sa bodom manje.

Empoli će u narednom kolu gostovati Romi, dok će Bolonja dočekati Lacio.