Fudbaleri Fjorentine savladli su Kaljari rezultatom 1:0 u utakmici 17. kola Serije A.

Fjorentina je stigla do četvrte pobede u šampinatu, a najzaslužniji za trijumf bio je srpski repezentativac Dušan Vlahović.

Najbolji strelac Fjorentine sjajno je ispratio napad u 72. minutu i na pas Hosea Kaljehona postigao svoj šesti gol u ligi ove sezone.

Utakmica je mogla imati drugačiji tok da je Kaljari postigao gol sa penala u 37. minutu, ali je golman „viole“ Dragovski odbranio udarac Žoaa Pedra.

Fjorentini je u 25. minutu dosuđen penal kada je Vlahović oboren u šesnaestercu gostiju, ali je nakon VAR intervencije odluka poništena.

Vlahović je igrao do 82. minuta, dok je Nikola Milenković posle pauze u prošlom kolu, ponovo proveo svih 90 minuta u poslednjoj liniji domaćeg tima.