Fudbaleri Ajaksa zadržali su vodeću poziciju u holandskom šampionatu nakon što su u Amsterdamu odigrali 2:2 protiv PSV Ajndhovena.

Utakmica je krenula očajno po domaći tim jer je posle samo dva mnuta igre PSV poveo preko Erana Zahavija.

Iskusni izraelski napadač je postigao svoj drugi gol u 21. minutu, a kao i kod vodećeg gola asistirao mu je Donijel Malen.

Ajaks je uspeo da stigne do gola do kraja prvog dela igre.

Dušan Tadić je primio loptu na levom boku u 40. minutu, driblingom se oslobodio svog čuvara i ušao u kazneni prostor gde je pronašao Kvinsija Promesa koji je smanjio na 2:1.

Srpski reprezentativac je u 50. minutu poslao loptu u prostor za najskuplje pojačanje u istorji kluba, Sebastijena Alea, ali je pogodak dojučerašnjeg napadača Vest hema poništio VAR nakon što se utvrdilo da se nalazio u ofsajdu.

Iako nije uspeo da se upiše u strelce na debiju za Ajaks, Ale se našao u ulozi asistenta u 65. minutu kada je spremio gol za dvadesetogodišnjeg Brazilca Entonija koji je postavio konačan rezultat.

Ajaks posle 15 kola vodi na tabeli sa 35 bodova, dok je PSV ostao drugi sa jednim bodom manje.