Fudbaleri Mančester junajteda poraženi su od Njukasla u osmini finala Liga kupa sa 3:0, dok je Arsenal izgubio od Vest Hema 3:1.

Mančester junajted je nastavio da kiksira na svim frontovima, pa je Njukasl za osam minuta praktično rešio pitanje pobednika.

Prvo je Migel Almiron u 28. minutu kao rezervista zatresao mrežu „crvenih đavola“, a onda je to u 36. minutu uradio i Luis Hol za 2:0.

Almiron je lepo istrčao levom stranom i dobio pravovremeni pas, izdržao je duel sa Diogom Daloom i onda efektno pogodio dalji ugao.

Hol je odbijenu loptu, posle loše intervencije Harija Megvajera, pokupio levom nogom i sa petnaestak metara je poslao u mrežu.

Žoelinton je u 60. minutu proigrao Džoa Viloka, a Vilok je postavio konačan rezultat utakmice tako što se prošetao kroz sredinu i sa 16, 17 metara precizan udarac poslao u ugao.

Junajted je imao svoje šanse preko Marsijala, Kazemira i Maunta, bilo je i nekih šuteva sa distance, ali ne i golova.