Teški porazi dva velikana.

Fudbaleri Evertona i Njukasla doživeli su teške poraze u okivu 31. kola engleske Premijer lige. Od tima iz Liverpula bio je bolji Vest Hem sa 2:1, dok je Njukasl doživeo katastrofu protiv Totenhema, 5:1.

Aron Kresvel je doneo vođstvo Vest Hemu fantastičnim pogotkom iz slobodnog udarca u 32. minutu, na 1:1 poravnao je Mejson Holgejt sa ivice kaznenog prostora u 53. minutu, dok je pobedu „čekićarima“ doneo Džerod Bouen nakon odbitka i zakucane lopte u mrežu u 58. minutu.

Njukasl je protiv Totenhema poveo sa 1:0 golom Fabijana Šara u 39. minutu, ali je potom usledio potop. Prvo je u 42. minutu Ben Dejvis centaršut Sona sproveo glavom u mrežu u 43. minutu, potom je u trećem minutu nastavka Met Doerti takođe glavom asistenciju Harija Kejna pretvorio u 2:1. U 54. minutu Son je povećao na 3:1 lepim udarcem iz kaznenog prostora, a konačnih 5:1 postavili su Emerson Rojal u 63. i Stiven Bregvin sedam minuta pre kraja utakmice.

Everton je porazom od Vest Hema došao na samo tri boda viška od Votrofda, inače prvog ispod crte koja vodi u Čempionšip, uz dve utakmice manje. Sa druge strane, Njukasl je 15. sa 31 bodom, devet više od Votforda. Problem za „svrake“ predstavlja to što je do kraja ostalo još osam kola, a Njukasl je vezao tri poraza, pa je i opstanak pod velikim znakom pitanja, ukoliko nastave ovim tempom.

Čelsi – Brentford 1:4 (0:0)

(Ridiger 48 – Janelt 50, 61, Eriksen 54, Visa 87)

Barnli – Mančester siti 0:2 (0:2)

(De Brujne 5, Gundogan 25)

Vulvs – Aston Vila 2:1 (2:0)

(Đoni 7, Jang 36. autogol – Votkins 86. penal)

Lids – Sautempton 1:1 (1:0)

(Herison 29 – Vord-Praus 49)

Brajton – Norič 0:0

Mančester junajted – Lester 1:1 (0:0)

(Fred 66 – Ihenačo 63)

Kristal Palas – Arsenal (21:00)

BONUS VIDEO Neutešni Alžirci posle poraza u baražu od Kameruna, selektor se slomio i zaplakao