Danac nastavio da briljira, Siti ponovo lider.

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su u gostima ekipu Barnlija sa 2:0, u utakmici 31. kola Premijer lige.

Siti se posle 23. pobede u šampionatu vratio na prvo mesto na tabeli koje na kratko držao Liverpul. Ekipa Pepa Gvardiole sada ima 73 boda, bod više od „crvenih“ pred duel te dve ekipe narednog vikenda u Mančesteru.

Na drugoj strani, Barnli je na 19, pretposlednjem mestu na tabeli sa 21 bodom.

Strelci za Siti na ovoj utakmici bili su Kevin de Brujne u petom i Ilkaj Gundogan u 25. minutu. Asistent kod oba gola bio je Rahim Sterling.

Fudbaleri Brentforda su u gostima slavili protiv Čelsija sa ubedljivih 4:1.

Čelsi je poveo u 48. minutu pogotkom Antonija Rudigera, ali su gosti u nastavku preokrenuli rezultat. Dva gola postigao je Vitali Janelt, u 50. i 60. minutu, a u strelce su se upisali i Kristijan Eriksen u 54. i Joan Visa u 87. minutu.

Ekipa Čelsija je treća na tabeli sa 59 bodova, dok je Brentford sada 14. tim lige sa 33 osvojena boda.

Lids i Sautempton su odigrali nerešeno 1:1. Džek Harison je u 29. minutu doveo Lids u vodjstvo, a izjednačio je Džejms Vord-Praus u 49. minutu.

Sautempton je 11. na tabeli sa 36 bodova, dok je Lids na 16. poziciji sa šest bodova manje.

Fudbaleri Vulverhemptona su na svom terenu pobedili Aston Vili sa 2:1.

Utakmicu možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili ukoliko još uvek niste korisnik SBB usluga – putem EON aplikacije uz EON pakete van SBB mreže koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji. EON sport paket dostupan je za 799 dinara, bez ugovorne obaveze u narednih 30 dana.

Golom Džonija u sedmom i autogolom Ešlija Janga u 36. minutu Vulverhempton je poveo sa 2:0, a konačan rezultat postavio je Oli Votkins sa penala u 86. minutu.

Vulvsi su trenutno sedmi na tabeli sa 49 bodova, dok je Aston Vila deveta sa 36.

Fudbaleri Brajtona i Noriča su odigrali bez golova. Brajton je na 13. mestu na tabeli Premijer lige sa 34 boda, dok je Norič poslednji sa samo 18 bodova.

Premijer liga, 31. kolo

Liverpul – Votford 2:0 (1:0)

(Žota 21, Fabinjo 89. penal)

Čelsi – Brentford 1:4 (0:0)

(Ridiger 48 – Janelt 50, 61, Eriksen 54, Visa 87)

Barnli – Mančester siti 0:2 (0:2)

(De Brujne 5, Gundogan 25)

Vulvs – Aston Vila 2:1 (2:0)

(Đoni 7, Jang 36. autogol – Votkins 86. penal)

Kristal Palas – Arsenal (21:00)

BONUS VIDEO Dragan Stojković Piksi u Kataru na žrebu za Svetsko prvenstvo u fudbalu