Njukasl i Mančester junajted su odigrali nerešeno 1:1 u okviru 19. kola Premijer lige.

Domaći tim je bio blizu pobede, ali su Kavani i propuštene prilike koštali Njukasl sva tri boda.

Njukasl je poveo u sedmom minutu golom Alana Sen-Maksimena, a izjednačio je Edinson Kavani u 71. minutu. Kavani je postigao šest golova u 17 premijerligaških utakmica kada je ulazio sa klupe.

Crno-beli su u završnici imali dve dobre šanse, u 88. minutu, posle kontranapada prvo je Džejkob Marfi pogodio stativu, a zatim je šutirao Migel Almiron, ali je golman mančesterske ekipe David de Hea dobro odbranio i izbacio loptu u korner.

Tresla se mreža iza leđa Davida de Hee i u 38. minutu, ali je gol domaćih poništen zbog očiglednog ofsajda u kome se našao Kalum Vilson.

Mančester junajted je sedmi na tabeli sa 28 bodova.

Njukasl je prekinuo niz od tri poraza i sa 11 bodova zauzima pretposlednje mesto na tabeli.