Fudbalska reprezentacija Portugala savladala je Azerbejdžan sa 3:0 u meču 5. kola A grupe kvalifikacija za Svetsko prvenstvo i tako preuzela prvo mesto od Srbije.

Postojala je nada da bi Portugalci mogli još jednom da odigraju slabiji meč, nakon što su protiv Republike Irske na svom terenu došli do preokreta golovima Kristijana Ronalda u 89. i šestom minutu sudijske nadoknade.

Ronalda nije bilo u Bakuu, ali su Portugalci odigrali sjajan meč i stigli do važnih bodova.

Gledajte kvalifikacije na SBB i EON platformi

Utakmice kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2022. godine ekskluzivno su dostupne za sve SBB korisnike, na EON, TotalTV i D3 platformama, a možete ih pratiti i ukoliko niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže!

Promo

Prednost je doneo Bernardo Silva nakon 26 minuta igre, kada je nakon centaršuta uputio pravu bombu ka golu Azera, a lopta uz pomoć stative završila u mreži.

Samo pet minuta kasnije rešili su pitanje pobednika, pošto je Diogo Žota pronašao Andrea Silvu u kaznenom prostoru, a Silva se sjajno snašao i iz nešto teže situacije pogodio desni donji ugao.

Treći gol delo je Dioga Žote, koji je konačan rezultat postavio nakon visokog skoka i preciznog udarca glavom.

Portugalci su tako stigli do brojke od 13 pogodaka, čime su se vratili na čelo tabele grupe A, uz tri boda više od Srbije, koju očekuje meč protiv Republike Irske u Dablinu.