Fudbaleri Lokomotive, koju s klupe predvodi srpski stručnjak Marko Nikolić, uspeli su da osvoje bod iz duela sa favorizovanim Atletiko Madridom u 3. kolu Lige šampiona - 1:1 (1:1). Odigran je i jedan meč B grupe, a Borusija Menhengladbah deklasirala je kao gost Šahtjor, nestvarnim rezultatom 6:0.

U grupi A Bajern je očekivano zaseo na prvo mesto, sa dve pobede iz isto toliko mečeva, dok su „jorgandžije“ druge na tabeli.

Sledi upravo Nikolićeva Lokomotiva, dok je poslednji Salcburg. Ruski predstavnik je bod osvojio na gostovanju u Austriji, odigravši 2:2 sa Salcburgom.

Atletiko Madrid će po svaku cenu pokušati da opravda ulogu favorita, pre svega, zbog onog poraza u 1. kolu od Bavaraca i to ubedljivim rezultatom 4:0 na „Alijanc areni“.

Uz Nova.rs možete uživo da pratite i dešavanja iz Donjecka, gde Šahtjor u okviru B grupe dočekuje Borusiju iz Menhengladbaha.

LIGA ŠAMPIONA, 3. KOLO

utorak

Lokomotiva Moskva – Atletiko Madrid 1:1 (1:1)

(Mirančuk 25p – Himenez 18)

Šahtjor – M’gladbah 0:6 (0:4)

(Plea 8, 26, 79  Bondar 17ag Bensebaini 44, Štindl 65)

Atalanta – Liverpul 21

Mančester siti – Olimpijakos 21

Midtjiland – Ajaks 21

Porto – Marselj 21

Real Madrid – Inter 21

Salcburg – Bajern 21

90+5′ – KRAJ U MOSKVI – 1:1

Tim Marka Nikolića uspeo je da uzme veliki bod iz okršaja sa Atletiko Madridom. Lokomotiva je gubila, ali je Mirančuk iz penala uspeo da donese remi ruskom timu.

90′ – KRAJ MEČA U DONJECKU!

Fudbaleri Borusije Menhengladbah deklasirali su Šahtjor u gostima rezultatom 6:0

85′  – SUAREZ ZAPRETIO

Urugvajac se svim silama trudi da donese pobedu svom timu. Pokušao je udarcem iz blizine, a njegov pokušaj je bez većih poteškoća zaustavio Giljerme.

83′ – IGNJATEV OPOMENUT

Peti žuti karton za igrače Lokomotive. „Požuteo“ je i Ignjatev.

80′ – ATLETIKO SVE JAČE NAPADA

Ređaju se prilike pred golom Giljermea, ali ofanzivci „jorgandžija“ ne uspevaju da pronađu put do mreže.

79′ – GOOOL! PLEA STIĐE DO HET-TRIKA

Nastavlja se teror Borusije Menhengladbah u Donjecku. Gosti su došli do novog gola, ovoga puta je konsultovana video-tehnologija, ali je pogodak Alasana Plee bio regularan – 0:6.

Treći gol Francuza u ovom meču.

69′ – SIMEONE MENJA

Lemar menja Koreju, a Ljorente je ustupio mesto na terenu Vitolu.

66′ – PREČKA SAVEZNIK LOKOMOTIVE

Koke je glavom pogodio prečku, a lopta se odbila na nogu Luisa Suareza koji je postigao gol. Ipak, Urugvajac je bio očiglednom ofsajdu i podogak je opravdano poništen.

65′ – GILJERME ČUVA LOKOMOTIVU

Neverovatno zvuči, ali najviši u skoku u kaznenom prostoru Lokomotive bio je omaleni Žoao Feliks, čiji je udarac glavom zaustavio Giljerme.

65′ – GOOOL! „PETARDA“ MENŠA!

Lars Štindl upisao se među strelce u Donjecku. Menhengladbah sada vodi 5:0 u Ukrajini.

58′ – STRAŠAN POKUŠAJ FELIKSA

Žoao Feliks raspalio je po lopti sa 20 metara, ali je Giljerme maestralno uspeo da zaustavi taj pokušaj i da pošalje loptu u korner.

59′ – MIRUJU MREŽE U DONJECKU

Za razliku od prvog poluvremena u kojem su pala čak četiri gola, u Donjecku trenutno miruju mreže. Očigledno da je Borusija malo „smanjila gas“ i ne želi više da teroriše gol Šahtjora.

54′ – ŽUTI I ZA RAJKOVIĆA

Srpski defanzivac iz redova Lokomotive javno je opomenut zbog grubog starta.

53′ – NESTVARAN PROMAŠAJ SUAREZA

Urugvajac je imao idealnu poziciju da donese prednost Atletiku, ali je s pet metara glavom umesto u gol, loptu poslao pravo u ruke Giljermeu.

52′ – OPOMENUT I KRIHOVJAK

Poljak je udario po Ahilovoj tetivi Saula.

50′ – „POŽUTEO“ LODI

Renan Lodi iz Atletiko Madrida dobio je javnu opomenu zbog grubog starta nad Živogedovim.

49′ – Oprez na obe strane

Ne žure ni jedni, ni drugi za sada. Uglavnom se vodi žestoka bitka za prevlast na sredini terena.

46′ – MEČEVI SU NASTAVLJENI

19.41′ – POLUVREME

Na obe utakmice odsviran je odlazak na 15-minutni odmor

Lokomotiva i Atletiko odigrali su poluvreme bez pobednika 1:1, dok Menhengladbah vodi čak 4:0 protiv Šahtjora i to u gostima.

44′ – GOOOL! Menhengladbah demolira Šahtjor

Nije još završeno ni prvo poluvreme, a Menhengladbah vodi s neverovatnih 4:0 u Donjecku.

U strelce se upisao Bensebaini.

41′ – RAJKOVIĆ BLOKIRA, VOLEJ SUAREZA

Slobodan Rajković izblokirao je pokušaj Erere. Usledio je volej Suareza, koji je s pet metara šutirao visoko preko gola.

39′ – ATLETIKO OPET PRITISKA

Nakon što je Lokomotiva s „kreča“ stigla do izjednačenja, ponovo su Madriđani preuzeli kontrolu nad utakmicom. Ređaju se napadi pred golom Giljermea.

Dva vezana kornera za „jorgandžije“.

31′ – KOREA POGAĐA PREČKU

Lukav pokušaj Koreje, koji je sa 20 metara pokušao da matira Giljermea.

Golman Lokomotive bio je na „krivoj nozi“, nije se ni pomerio, a lopta se odbila od prečku.

27′ – GOOOL! Menhengladbah vodi 3:0

Fudbaleri nemačkog tima poput kaznene ekspedicije tutnje Donjeckom. Igra se tek 27. minut, a već je rezultat 3:0 za goste. Drugi gol na meču postigao je Plea.

25′ – MIRANČUK POGODIO!

Neverovatan je podatak da Jan Oblak, koji slovi za jednog od najboljih golmana Evrope i sveta, nije uspeo da odbrani nijedan od poslednjih 17 penala.

Primio je 15 pogodaka, dok su dva puta rivali mašili okvir gola.

Hladnokrvan je bio krilni fudbaler Lokomotive, poslao je loptu u jednu, Oblaka u drugu stranu i doneo izjednačenje Lokomotivi.

24′ – PENAL ZA LOKOMOTIVU

Ereru je lopta pogodila u grudi, odbila se u ruku, a glavni sudija je uz konsultaciju VAR dosudio jedanaesterac.

18′ – GOOOL! ATLETIKO VODI

Gosti iz Madrida pronašli su put do mreže Lokomotive. Pogodio je Urugvajac Himenez.

Korpulentni štoper je glavom sa 13 metara u padu uspeo da postigne pogodak, asistirao mu je Erera.

17′ – SAUL TESTIRAO GILJERMEA

Najbolja prilika u Moskvi, Saul Nigez je pokušao, a golman domaćih morao je da pošalje loptu u korner.

17′ – GOOOL! Menhengladbah duplira prednost

Kristof Kramer povisio je na 2:0 u Donjecku.

12′ – I DALJE SPOR RITAM U MOSKVI

Za razliku od utakmice u Ukrajini, u Moksvi i dalje nema prave prilike.

8′ – GOOOL! VODI MENHENGLADBAH!

Pao je i prvi gol. Zatresla se mreža Šathjora u Donjecku, za nemački tim pogodio je Alasan Plea.

Francuz je sa 11 metara, iz trka desnom nogom, rutinski pogodio donji desni ugao na asistenciju Lajnera.

7′ – Korner za Atletiko

Korea je pokušao s desne strane, ali je odbrana Lokomotive otklonila opasnost.

6′ – Bez šansi

Oprezno su Nikolić i Simeone ušli u meč, s tim što gosti imaju inicijativu, ali do sada nije bilo ozbiljnije prilike.

3′ – Atletiko pritiska

Madriđani su očekivano od starta krenuli da atakuju ka golu Giljermea.

18.55′ – UTAKMICE SU POČELE

Uvodna dva meča 3. kola Lige šampiona upravo su startovala.

18.52′ – NAVIJAČI NA TRIBINAMA

Na stadionu u Moskvi na tribinama se nalazi 8.000 navijača, ali je to svakako napredak zbog čitavog haosa koji širom Evrope i sveta pravi koronavirus.

18.47′ – SUAREZ I FELIKS NA NIKOLIĆA I RAJKOVIĆA

Napad Atletiko Madrida predvodiće bivši špic Barselone Luis Suarez i portugalski vunderkid Žoao Feliks, koji mnogi smatraju naslednikom Kristijana Ronalda. Ubojiti dvojac pokušaće da zaustavi odbrana Moskovljana čiji će stub činiti srpski internacionalac Slobodan Rajković.

U susretu koji će se istovremeno odigrati u Ukrajini posebnu pažnju Šahtjora privući će Markus Tiram, ofanzivac Mehengladbaha. Sin nekadašnjeg francuskog reprezentativca demonstrirao je golgeterske sposobnosti u utakmici sa Realom u kojoj je upisao dva pogotka.