U jednom od derbija prvog kola Lige šampiona, bili smo svedoci neverovatnog preokreta koji su priredili fudbaleri Milana na gostovanju Liverpulu.

Liverpul je već u desetom minutu stigao do prednosti kada je udarac Aleksandera Trenta-Arnolda pogodio Fikaja Tomorija i prevario golmana Milana.

Četa Jirgena Klopa je ređala šansu za šansom i vršila strahovit pritisak na gol Milana.

Samo šest minut posle gola, dosuđen je penal za Liverpul, ali je udarac Mohameda Salaha odbranio Manjan.

Inicijativa se nastavila, Liveprul je napadao, ali je kada se tome niko nije nadao usledio šok na „Enfildu“.

Iako je odnos u tom trenutku u šutevima bio 14:1 za Liverpul, usledio je preokret.

Prvo je Ante Rebić iskoristio neočkeivanu priliku i doneo izjedančenje Milanu, da bi samo 60 sekundi kasnije usledio totalni šok kada je posle karambola, loptu u mrežu Alisona smestio Brahim Dijaz.

Liverpulu je već na startu drugog poluvremena preko Salaha izjednačio rezultat, da bi novi preokret doneo Džordan Henderson.