Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Olimpik iz Marseja i osvojili Superkup Francuske na stadionu Boler Deleli u Lansu.

„Sveci“ su slavili sa 2:1 nad timom za koji je nastupao i srpski internacionalac Nemanja Radonjić.

PSŽ je poveo u 39. minutu kada je Mauro Ikardi glavom dočekao centaršut sa desnog krila. Golman Olimpika je odbranio udarac, ali je ostao nemoćan kada je Ikardi pritrčao da pokupi odbitak.

Argentincu nije bilo teško da sa metra od gola pogodi mrežu i potvrdi 1:0 za PSŽ. Na drugi i treći gol na utakmici čekalo se do poslednjih minuta utakmice.

Najpre je PSŽ u 85. ponovo poveo preko Nejmara koji je realizovao penal, da bi Marsej nadu vratio u 89. minutu.

Kod penala je Ikardi oboren u kaznenom prostoru Olimpika, sudija Rudi Buke je to proverio i posle konsultacija sa VAR sobom pokazao na „belu tačku“.

Odande je pogodio Nejmar, a Dimitri Paje je uneo neizvesnost u završnici, kada je u petercu ispratio akciju Florijana Tovana, njegov prodor sa desnog boka i centaršut po zemlji za utešni.