Milić

Srpski fudbaler Nemanja Milić sa dva pogotka u završnici susreta izrastao je u junaka pobede (5:3) BATE Borisova na gostovanju Smolevičijem.

Lider šampionata Belorusije primio je gol u prvom minutu utakmice, ali je do poluvremena, sa tri pogotka najavio rutinsku pobedu.

Ipak, dva gola zaostatka nisu potopila lađe domaćina koji je u nastavku susreta anulirao vođstvo rivala.

Ispuštena prednost primorala je Alševskog da posegne za džokerom, šansu je u 71. minutu pružio Nemanji Miliću koji je devet minuta kasnije doneo novo vođstvo timu iz Borisova, a u trećem minutu nadoknade drugim golom overio je trijumf BATE.

Aktuelni lider šampionata Belorusije posle osam kola ima 16 bodova uz učinak od pet pobeda, remi i dva poraza.