Spektakularan završetak Superlige Srbije.

Fudbaleri Napretka iz Kruševca pobedom nad Metalcem iz Gornjeg Milanovca postali su poslednji, 8. učesnik plej-ofa Superlige Srbije, a jedini pogodak na meču postigao je Saša Marjanović.

On je iz slobodnog udarca u sedmom minutu sudijske nadoknade utakmice sa preko 25 metara maltene pocepao mrežu Metalca i doneo svom timu pre svega siguran opstanak, ali i šansu da se u dodatnih sedam mečeva umešaju u borbu za Evropu, pošto nakon 30 odigranih kola imaju 37 bodova, dok TSC, koji zauzima četvrto mesto, ima samo četiri boda više.

U ostalim utakmicama 30. kola, Vojvodina je sa 2:1 savladala Proleter u derbiju Novog Sada nakon autogola Aleksandra Andrejevića u 9, te pogotka Veljka Simića dva minuta kasnije, dok je jedini gol za Proleter postigao fudbaler Vojvodine Dušan Stevanović u 75. minutu.

Radnik je protiv Novog Pazara nakon 35 minuta imao dva gola viša preko Siniše Babića i Uroša Milovanovića, a taj rezultat je ostao na snazi i po završetku susreta.

Superliga Srbije, 30. kolo

Napredak – Metalac 1:0 (0:0)

(Marjanović 90+7, ck. Projić 90+8)

Radnik – Novi Pazar 2:0 (2:0)

(Babić 10, Milovanović 35)

Vojvodina – Proleter 2:1 (2:0)

(Andrejević 9. autogol, Simić 10 – Ilić 76)

Spartak – Kolubara 4:3 (0:1)

(Srećković 52, Nikolić 66 penal, 73, Tošeski 90+2 – Marjanović 36, Đuranović 75, Andrić 86)

Mladost – Radnički Niš 2:0 (1:0)