EPA-EFE/PAOLO MAGNI

Nije bilo iznenađenja, iako je bilo blizu toga

Fudbaleri Napolija pobedili su u gostima Atalantu sa 2:1, u meču 13. kola italijanske Serije A.

Povela je Atalanta golom Ademole Lukmana iz penala u 19. minutu, da bi preokret i pobedu Napoliju doneli Viktor Osimen i Eljif Elmas i do pre kraja prvog dela igre.

Napoli se učvrstio na prvom mestu na tabeli sa 35 bodova, i sada ima osam više od drugoplasirane Atalante.

U narednom kolu Napoli će dočekati Empoli, dok će Atalanta gostovati Lećeu.

Najbliži Napoliju je za sada Milan, koji se mučio protiv Specije, ali ipak slavio u poslednjim trenucima meča.

Konačan rezultat bio je 2:1, a strelac u prvom poluvremenu za Milan bio je Teo Ernandez u 21. minutu.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

U drugom delu je Specija izjednačila preko Danijela Maldinija, sina legendarnog Paola. Ipak, junak meča bio je Olivije Žiru u 90. minutu kada je pogodio mrežu gostiju za konačan rezultat.

Francuski napadač je nakon toga dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, ali je makar doneo tri boda svom timu.

Milan trenutno ima 29 bodova, što je dovoljno za drugo mesto, dok je Specija 17. sa samo devet poena.