Fudbaleri Venecije pobedili su Veneciju sa 3:2 u prvom nedeljnom meču Serije A.

Ne cvetaju ruže Romi, u poslednjih šest utakmica do Venecije zabeležila je samo jednu pobedu, uz istorijski šamar protiv Bode Glimta u Evropi.

Tu agoniju nastavila je Vencija, koja je prekinula niz od tri meča bez pobede.

Već u 3. minutu povela je Venecija preko Kaldare, u završnici poluvremena je Roma preokrenula golovima Šomurodova i Ejbrahama, ali je to bila kratkotrajna radost.

U 65. minutu je Aramu izjednačio, Okereke je matirao Vučicu u 74. minutu i to je ostavilo tri boda na stadionu Pjerluiđi Penco.

Pred kraj, Venecija je pogodila prečku preko Tomasa Anrija, imala je i Vučica šanse za barem bod, ali je ostalo 3:2, što će biti veliki udarac za sve nervoznijeg Murinja.

Inače, ovo je prva pobeda za Veneciju u Seriji A nad Romom od februara 1999. godine, ujedno, prvi put je Venecija dala tri gola u meču najjačeg ranga italijanskog fudbala u poslednjih 20 godina.