Gledaćemo veliku dramu u holandskom šampionatu.

Veliki derbi pripao je PSV-u, pošto je ekipa iz Ajndhovena slavila protiv Ajaksa na gostovanju u Amsterdamu sa 2:1.

Prvu priliku na utakmicu su gosti iskoristili u 26. minutu, kada je pogodio Luk de Jong, a ovaj gol je odredio dalji tok meča.

Ajaks je bio blizu izjednačenja u 44. minutu, ali je Kudus pogodio stativu.

Start drugog poluvremena bio je sjajan po goste, koji su u 50. minutu došli do drugog gola prednost, a precizan je bio Gutijerez.

Dušan Tadić je odigrao 81. minut na ovom meču, a počasni gol za domaćina je postigao u 83. minutu Lorenco Luka, koji je upravo samo dva minuta ranije zamenio Tadića.

PSV je nakon ove pobede zauzeo prvo mesto holandskog šampionata sa 30 bodova, dok je Tadićev Ajaks na drugom mestu sa 28 bodova.

BONUS VIDEO Spektakularan gol Tadićevog saigrača, podsetio jedan na najlepših u istoriji fudbala