Srpski napadač Aleksandar Mitrović ne prestaje da trese mreže u engleskom Čempionšipu. Na otvaranju 15. kola u duelu Fulama i Vest Bromvič Albiona zatresao je mrežu dva puta u prvom poluvremenu.

Prvi gol stigao je nakon penala u 20. minutu, da bi srpski igrač nakon kardinalne greške defanzivca VBA iskoristio šansu u kojoj se iznenada našao.

Rezultat na poluvremenu je 2:0 za Fulam, koji je iz kola u kolo bliži povratku u elitu.

Sa ova dva pogotka, Mitrović je stigao do brojke od 17 golova ove sezone i to na samo 15 nastupa. Uz sve to ima i tri asistencije.

Prvi pratioci na listi strelaca u Čempionšipu su mu Brereton iz Blekburna i Solanke iz Bornmuta koji imaju po sedam pogodaka manje.

Fulam i VBA su među glavnim konkurentima za plasman u Premijer ligu, pa je Mitrovićeva ekipa sada na dobrom putu da se na tabeli bar malo odvoji od pratioca.

BONUS VIDEO Vlahović i Piksi: Baraž nas ne zanima, idemo na prvo mesto