Aleksandar Mitrović Foto: TANJUG/John Walton/PA via AP

Fantastična forma napadača Srbije.

Fudbaleri Fulama savladali su Brajton rezultatom 2:1 u meču 5. kola Premijer lige, a najviše zasluge za trijumf ima reprezentativac Srbije, ALeksandar Mitrović.

Nakon ne preterano interesantnog prvog poluvremena, Mitrović je nakon samo tri minuta igre u drugom delu asistenciju Neskensa Kebana sjajno ispratio i sa druge stative sproveo u mrežu.

Tako se po peti put u sezoni upisao u strelce, 101. ukupno u dresu Fulama.

Samo sedam minuta kasnije prednost je duplirana zahvaljujući autogolu Luisa Danka, koji je nespretnom reakcijom duplirao prednost domaćeg sastava.

No, na isteku sata igre dosuđen je penal nakon što je Pervis Estupinjan fauliran u kaznenom prostoru, a Aleksis Mekalister je iskoristio najstrožu kaznu i doneo svom timu nadu da može do izjednačenja.

Ipak, uprkos tome što su imali par solidnih šansi, nisu uspeli da do poravnanja i dođu, pa je Fulam stigao do druge pobede u sezoni i šestog mesta na tabeli, dok je Brajton po prvi put poražen.

U ostalim utakmicama, Sautempton je napravio iznenađenje savladavši Čelsi sa 2:1, dok je Lids remizirao sa Evertonom, 1:1.