Aleksandar Mitrović je nastavio da pomera granice realnog u Čempionšipu, dok je Dušan Vlahović osetio "tvrđu stranu" fudbala na "čizmi".

Srpski internacioalci u Evropi i svetu bili su i protekle sedmice zapaženi u klupskim okvirima. Vlahović je u januaru došao u Juventus i odmah učestvovao kod dva gola „stare dame“.

Za to vreme Aleksandar Mitrović je uspeo da se upiše u strelce na meču sa Hal sitijem (1:0) i izjednači rekord druge lige Engleske.

Ima 31 gol na svom kontu od početka sezone i još dvocifren broj mečeve i prilika da postavi novi i onako žestoko rasturi stari rekord.

Prva sledeća šansa za to će mu biti meč sa Hadersfildom 19. februara i to na Krejven kotidžu.

Vlahović je protiv Atalante ostao bez pogotka, ali su ga kao senke pratili i veoma čvrsto čuvali Merih Demiral i ostali igrači.

Imao je tu Dušan svojih šansi, ali mu se isprečio i golman Marko Sportijelo, pa je „Vlahogol“ ostao bez pogotka u remiju 1:1, u kom je Danilo spasao bod za Juventus.

Dušan Tadić nije prethodnih dana imao sreće, mada se to nije odrazilo na rezultate Ajaksa.

„Kopljanici“ su pobedili Tvente sa 5:0, ali je Tadić imao šansu da postigne gol iz jedanaesterca.

Najbolji igrač holandskog šampiona to nije uradio i promašio je drugi uzastopni penal, posle onog protiv Heraklesa.

Tadić bi pre birao Vlahovića, nego Holana, Foto: Srdjan StevanovicStarsportphoto ©

Između ta dva meča, je protiv Vitesea pre pet dana imao gol i dve asistencije, pa je ovaj penaldžijski maler verovatno nešto kratkotrajno i incidentno.

Predrag Rajković nije mogao da spase Rems u nedelju, pošto je Nant bio za gol bolji, a srpski golman je imao težak zadatak.

Junis Abdelhamid je dobio crveni karton, Simon Mozes je nekoliko minuta nakon toga, u 14. minutu meča postigao jedini gol u porazu Remsa.

Nikola Milenković je u maniru rasnog napadača postigao golčinu za Fjorentinu protiv Atalante pre četiri dana.

Taj njegov gol se ispostavio velikim tegom na vagi, jer je Fjorentina pobedila 3:2.

Njegov saigrač iz odbrane Matija Nastasić gledao je taj meč sa klupe, dok mu je Aleksa Terzić tamo pravio društvo.

Miloš Veljković je bio van sastava Verdera iz Bremena za meč sa Hanzom iz Rostoka, a Strahinje Pavlovića već tri utakmice nema ni u protokolu za utakmice Monaka.

Stefan Mitrović je bio akter jedne od najluđih utakmica u poslednje vreme i odigrao je 75. minuta u meču Hetafea i Atletiko Madrida.

Neverovatan meč koji su obeležili preokreti, VAR, penali i na kraju pobeda Atletika 4:3.

Ceo meč je tada odigrao Nemanja Maksimović za Hetafe i zaradio je žuti karton.

Mijat Gaćinović je igrao po sat vremena za Panatinaikos protiv Lamije i Karditse, dok je Andrija Živković bio deo postave PAOK-a za okršaje sa Atromitosom i AEK-om.

„Žile“ je već tri nedelje bez asistencije i gola u svom timu, ali ima standardnu minutažu.

Filip Kostić se vratio na teren posle povrede i odigrao je pola sata u porazu Ajntrahta od Volfsburga u subotu (2:0).

Sergej Milinković-Savić je pre devet dana postigao pogodak protiv Fjorentine, njegov Lacio je pre dva dana pobedio Bolonju sa 3:0, ali srpski igrač nije dao golgeterski doprinos i tom trijumfu.

Nemanja Gudelj presedeo na klupi meč Sevilje i Elčea, Saša Lukić je bio suspendovan za okršaj Torina i Venecije za vikend, a Nemanja Radonjić je sa strane gledao okršaj Benfike i Santa Klare.

Nemanja je u prethodna dva meča dobijao minute „na kašičicu“. Isti je slučaj i sa Urošem Račićem u Valensiji. Propustio je poslednji meč protiv Alavesa i nije dobio šansu da pomogne svom timu da izbegne poraz 2:1.

Marko Grujić je dobio samo minut, tek da okusi derbi Porta i Sportinga, dok je Luka Jović izmena u Realu.

Sada već odavno deluje njegova briljantna partija s početka decembra kada je imao gol i asistenciju protiv Sosijedada.

Korona, pa onda klupa i proteklog vikenda tek 16 minuta protiv Viljareala, nastavljaju da pokazuju simptome da srpski as negde drugde treba da traži svoju sreću.

BONUS VIDEO: Pjerluiđi Kolina – najbolji fudbalski sudija svih vremena