Fudbaleri Arsenala pobedili su Čelsi u gostima sa 1:0 u utakmici 36. kola engleske Premijer lige.

Jedini gol na meču postigao je Emil Smit nakon 16 minuta igre, i to nakon velike greške odbrane Čelsija. Bespotrebno su se poigravali „plavci“, jedan od igrača iz poslednje linije je poslao loptu tako da je ona krenula ka praznom golu, pošto je Kepa bio udaljen nekoliko metara.

Uspeo je golman Arsenala da stigne i spreči da ona uđe u mrežu, ali ju je tom prilikom samo izbacio nazad u polje, do nje je stigao Pjer Emerik Obamejang, uputio povratni pas ka Emilu Smit Rou, kom nije bilo teško da sa par metara pogodi praznu mrežu.

Mogao je Čelsi do poravnanja, ali je gol Kristijana Pulišića u 62. minutu poništen zbog ofsajda. Mogao je Čelsi do boda preko Olivijea Žirua i Kurta Zume, ali nisu pogodili gol, pa je ostalo 1:0 za „tobdžije“.

Arsenal je vezao tri pobede i osmi je na tabeli sa 55 bodova, jednim manje od sedmoplasiranog Totenhema, koji ima utakmicu manje.

Čelsi ima 64 boda i na četvrtom je mestu.