Fudbaleri Almerije i Bilbaa odigrali su nerešeno 0:0, u utakmici 24. kola španske Primere.

Ovo je tek sedmi bod od početka sezone za Almeriju koja je i dalje bez ijedne pobede i nalazi se na poslednjem mestu na tabeli, a Bilbao je neočekivano posustao u trci za plasman u Ligu šampiona, pa sada zauzima peto mesto sa 46 bodova, dva manje od četvrtoplasiranog Atletika iz Madrida.

Kada je Almerija već početkom drugog poluvremena ostala sa igračem manje na terenu, jer je Ramazani isključen zbog dva žuta kartona, očekivalo se da će Bilbao do kraja meča potvrditi ulogu favorita, ali je brojčani hendikep domaći tim nadomestio još većom borbenošću na terenu.

Milovanović je priliku da zaigra dobio od 66. minuta kada je ušao umsto Lozana, a za Almeriju je večeras na poziciji štopera nastupio i Aleksandar Radovanović koji je odigrao svih 90 minuta i ostavio odličan utisak. Milovanović je u 89. minut imao stopostotnu šansu posle idealnog kontranapada domaćih. Ušao je u kazneni prostor bivši napadač Partizana, bio je oči u oči sa golmanom Simonom, snažno šutirao, ali lopta je okrznula stativu i završila preko gola.

Atletik Bilbao je peti na tabeli španskog šampionata sa 46 bodova, dok je Almerija i dalje poslednja sa samo sedam osvojenih bodova.

U narednom kolu, Bilbao dočekuje Đironu, a Almerija ide u goste Granadi.