Fudbaleri Udinezea pobedili su u Torinu ekipu Juventusa sa 1:0, u utakmici 24. kola italijanske Serije A.

Jedini gol na meču, vredan tri boda, postigao je Lautaro Đaneti u 25. minutu.

Nije mogao trener Juventusa Maksimilijano Alegri da računa na Dušana Vlahovića zbog povrede i to se ispsotavilo kao vleiki problem za „staru damu“.

Juventus je napadao prvih 20 minuta, ali je promašivao i bio potpuno bezopasan,a onda je usledio šok u 25. minutu.

Lazar Samardžić je poslao fantastičan centaršut, Kristensen je glavom pogodio Aleksa Sandra, a štoper Udinezea je natrčao na loptu i zakucao je u mrežu.

Do kraja prvog dela igre je Arkadijuš Milik imao dobru priliku u 42. minutu da izjednači rezultat, ali je njegov udarac glavom odlično odbranio Okoje.

Zatresli su crno-beli mrežu u 60. minutu, Gati je pogodio, međutim, pomoćni sudija je signalizirao da je lopta čitavim obimom izašla van terena prilikom kornera Kjeze.

Juventus je i dalje drugi na tabeli sa 53 boda, odnosno ima sedam manje od prvoplasiranog Intera i utakmocu više, a samo bod više od trećeplasiranog Milana. Udineze je sada 15. tim lige sa 22 osvojena boda.

Fudbaleri Juventusa će u narednom kolu Serije A gostovati Veroni, dok će Udineze dočekati Kaljari.