Šampion imao problema u prvom poluvremenu, u drugom otklonio sve sumnje.

Fudbaleri Milana pobedom su počeli odbranu titule u Seriji A, pošto su na svom terenu slavili protiv Udinezea sa 4:2.

Na najbolji način su se „rosoneri“ predstavili između ostalih, i selektoru Srbije Draganu Stojkoviću Piksiju, koji je u društvu Paola Maldinija gledao meč.

Brazilac Rodrigo Bekao je već u drugom minutu doneo vođstvo Udinezeu, ali je Milan vrlo brzo preokrenuo rezultat.

Prvo je Teo Ernandez u 11. minutu bio siguran sa penala, a četiri minuta kasnije je Ante Rebić doneo preokret domaćoj ekipi.

U trećem minutu sudijske nadoknade, Adam Masina je izjednačio na 2:2 i tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi pobedu Milanu u drugom poluvremenu doneli Braim Dijaz u 46. minutu i Rebić svojim drugim pogotkom u 68. minutu.

Fudbaleri Udinezea će u narednom kolu dočekati Salernitanu, dok će Milan gostovati Atalanti, koja je u subotu u gostima slavila protiv Sampdorije sa 2:0.

Atalanta je povela golom Rafaela Toloija u 26. minutu, a pobedu tima iz Bergama potvrdio je Ademola Lukman u 94. minutu.

Fudbalere Sampdorije i u drugom kolu italijanskog šampionata čeka težak zadatak pošto će dočekati Juventus.

Inače, srpski internacionalac Filip Đuričić, odigrao je nešto manje od sat vremena na povratničkom prvenstvenom debiju u Sampi. Njega je u 58. minutu zamenio Valerio Vere.