Fudbaleri Milana osvojili su titulu Serije A nakon 11 godina.

„Rosoneri“ su posle pobede protiv Sasuola 3:0 u poslednjem kolu Serije A obezbedili titulu šampiona Italije.

Ovo je njihova prva titula nakon 11 godina, kojom su prekinuli dugogodišnju dominaciju Juventusa, a na tronu su „nasledili“ ekipu Intera.

Navijači Milana nisu dugo čekali na potvrdu titule. Njihov tim je poveo u 17. minutu, a strelac je bio Olivije Žiru koji je i u 32. minutu bio precizan za vođstvo Milana od 2:0.

Frank Kesi je postavio konačan rezultat golom već u 36. minutu. Drugo mesto je zauzeo Inter koji je u poslednjem kolu pobedio Sampdoriju rezultatom 3:0.

Strelci za „neroazure“ su bili Ivan Perišić u 49. minutu i Hoakim Korea u 55. i 57. minutu. Milan je sezonu završio sa 86 bodova, dok je Inter imao dva boda manje.

Izabranici Stefana Piolija su neverovatnom serijom od 15 mečeva bez poraza osvojili „Skudeto“.

Pored klubova iz Milana glavni konkurent za titulu bio je Napoli, koji je posle fantastičnog starta sezone završio na trećoj poziciji.

Najbolji strelci „rosonera“ su Olivije Žiru i Portugalac Rafael Leao sa 11 golova. Leao je takođe i najbolji asistent tima, sa 10 dodavanja za gol.

Četvrto mesto je zauzeo Juventus, koji je nakon 10 godina prvi put ostao bez trofeja u sezoni.

Peto i šesto mesto i prolaz u Ligu Evrope su obezbedili klubovi iz Rima, Lacio i Roma.

Italiju će u Ligi konferencija predstavljati Fiorentina, koja je sezonu završila na sedmom mestu.

Najveći gubitnici sezone su fudbaleri Atalante, koji su nakon poraza od Empolija 1:0 zauzeli osmo mesto u Seriji A.