Srpski fudbaler Mihailo Ristić upisao je asistenciju za Benfiku u prvenstvenoj pobedi nad Rio Aveom.

Benfika je u subotu uveče slavila sa 4:2, a Ristić, koji je bio starter, asistirao je Hrvatu Petru Musi za 4:1.

U tim momentima se igrao 62. minut, a Ristić je na ivici šesnaesterca sa leve strane dobio loptu iz sredine.

Odatle je po zemlji poslao oštru loptu ka petercu, Musa se najbolje snašao i ostao sam, pa mu nije bilo teško da sa sedam metara savlada golmana Rio Avea.

Gostujući tim je na Da Lužu poveo ranim golom Fabija Ronalda iz šestog minuta, Benfika je izjednačila u 13. minutu kada je precizan bio Gonsalo Ramos, a preokrenula već u 19. minutu autogolom Žonatana.

Na poluvreme se otišlo sa 3:1 posle drugog pogotka Gonsala iz sudijske nadoknade, da bi Ristić i Musa samo overili pobedu.

Drugi utešni gol za Rio Ave dao je Guga u 86. minutu susreta. Benfika sada ima 25 bodova na prvom mestu portugalskog šampionata, dok je Rio Ave na 11. mestu sa devet bodova.

Ristić je u julu pojačao Benfiku kao slobodan igrač, posle tri godine provedene u Monpeljeu.

Do sada je odigrao samo tri utakmice u sezoni, s tim što je u prošle dve (Boavista i Maritimo) dobio samo devet minuta na terenu, a ovog puta je bio starter i odigrao je ceo meč.

Sve ovo može samo da zadovolji selektora Srbije Dragana Stojkovića Piksija, koji je u više navrata pozivao Ristića u nacionalni tim i davao mu šansu.

BONUS VIDEO: Da li je ovo gol godine? Kakva majstorija slovenačkog fudbalera