Fudbaleri Olimpik Marselja pobedili su u gostima Nim rezultatom 2:0 (0:0) u 13. kolu francuske Lige 1.

Žestoka borba vodila se u prvom poluvremenu u premijernom meču francuskog šampionata, gde su mreže posle prvih 45 minuta mirovale, ali je viđeno čak pet žutih i jedan crveni karton.

Isključen je trener Marselja Portugalac Andre Viljas-Boaš.

Nastavak je doneo nešto otvoreniju igru u kojoj se bolje snašao gostujući tim. Prvi pogodak na meču postigao je Argentinac Dario Benedeto, koji je pogodio u 57. minutu na asistenciju Alvara.

Nim se nakon primljenog gola otvorio, a kao rezultat toga usledio je novi gol u mreži golmana Rejnea. Valer Žermen je golom u 84. minutu stavio tačku na „i“ i doneo sva tri boda timu sa „Velodroma“.

Zahvaljujući trijumfu Marselj je prišao Pari Sen Žermenu na svega bod zaostatka, a ima i utakmicu manje.

Srpski reprezentativac Nemanja Radonjić propustio je zbog povrede mišića pomenuti susret.