Promašaj Gobeljića, Foto: Printscreen Twitter

Fudbaler Crvene zvezde Marko Gobeljić je posle skrivljenog penala, šutirao visoko preko gola Milana, u situaciji kada je trebalo da "poklopi" loptu i sprovede je u praktično nebranjenu mrežu.

Crveno-beli su u 68. minutu propustili možda i najveću priliku, ne računajući poništen pogodak iz prvog dela igre.

Najpre je Miloš Degenek prebacio loptu u petercu za Seku Sanoga, Sanogo se akrobatski bacio i šutirao u gol, ali je Đanluiđi Donaruma majstorski odbranio.

Lopta se potom odbila na nogu Gobeljiću koji je imao odličnu situaciju i pucao je preko gola.

Samo dva minuta nakon ovog promašaja Gobeljić je dobio drugi žuti karton, možda i prestrogo, ali je ostavio svoj tim sa desetoricom na terenu.

Podsetimo, ovo veče i revanš šesnaestine finala Lige Evrope sa Milanom definitivno nije njegovo jer su „rosoneri“ posle njegovog igranja rukom poveli penalom Franka Kesija u osmom minutu utakmice.

Na 1:1 je lepim pogotkom u 24. minutu prvog dela igre izjednačio El Fardu Ben posle dodavanja Mirka Ivanića.