Fudbaleri Milana postigli su rani gol protiv Crvene zvezde u revanšu šesnaestine finala Lige Evrope. Frank Kesi je bio precizan sa bele tačke i dva od tri gola Milan je Zvezdi dao sa bele tačke.

Drugi penal za Milan u dva meča je dosuđen zato što je lopta u sedmom minutu pogodila u ruku Marka Gobeljića posle šuta Radeta Krunića.

Iako je lopta išla van okvira gola, Gobeljić je ispružio ruke ispred sebe, lopta ga je udarila u njih i odbila se visoko, što su glavnom arbitru sugerisali iz VAR sobe.

Španski arbitar Hesus Manzano je to proverio, krenuo ka mestu gde se desila greška Gobeljića i potvrdio penal koji je Kesi lagano rešio u korist Milana za 1:0 u osmom minutu.

Da podsetimo, u prvom meču je jedanaesterac za italijanski klub dosuđen posle pomalo čudnog duela i na oko olakog pada Tea Ernandeza nakon kontakta sa Radovanom Pankovim.