Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Totenhem sa 0:2 u Londonu u zaostalom meču 34. kola engleske Premijer lige.

Tako su „građani“ došli na prag osvajanja četvrte vezane titule šampiona Engleske u nizu, što nikome nikada nije pošlo za rukom ili bolje reći nogom.

Totenhem je statistički bio nešto bolji rival tokom 90 minuta, ali nije realizovao nijednu od mnogih velikih prilika. Tragičar je bio Hjung-Min Son, koji je najbolju šansu imao pri rezultatu 0:1, kada je izleteo sam pred golmana Ortegu, koji mu je odbranio udarac po zemlji.

Imao je Son još nekoliko prilika, ali je Siti sačuvao mrežu i sada je u najboljoj situaciji da osvoji titulu, pošto je do kraja ostalo još jedno kolo.

Heroj za Siti bio je Erling Holan, koji je najpre pogodio mrežu rivala u 51. minutu na asistenciju Kevina De Brujnea, da bi posao završio sa penala u nadoknadi utakmice.

Siti sada ima 88 bodova, dva više od Arsenala, koji se nada kiksu „građana“ u poslednjem kolu.

Ekipa Pepa Gvardiole nema lak posao u poslednjem kolu, jer će igrati protiv Vest Hema, dok će Arsenal na svom terenu ugostiti Everton.