Fudbaleri Mančester sitija slavili su u poslednjem susretu 32. kola Premijer lige Engleske, u derbiju sa Liverpulom na "Etihadu", ubedljivo, 4:0 (3:0).

Da je situacija drugačija i da Liverpul u prošlom kolu nije obezbedio osvajanje šampionskog pehara, meč na „Etihadu“ bi svakako imao drugačiju dimenziju, ali ovako, bio je to samo meč za prestiž.

Liverpul je odigrao veoma slabo, kao da su posle šampionskog slavlja spustili gas u potpunosti što su iskoristili izabranici Pepa Gvardiole da slave veliku pobedu.

Tako su „građani“ smanjili razliku za novim šampionom na 20 bodova. Liverpulu je ovo bio drugin poraz u sezoni, pošto su prethodno poraženi od Votforda (0:3).

Siti je sve rešio u prvom poluvremenu kada su postigli tri gola.

U 25. minutu zatresla se mreža „crvenih“ i to posle jedanaesterca, a strelac je bio Belgijanac Kevin de Brujne.

Nije mnogo prošlo pre nego što je domaći tim povisio na 2:0, bilo je to u 35. minutu. Sjanu kombinaciju navalnog reda na asistenciju Fodena realizovao je Rahim Sterling.

U poslednjem minutu prvig dela, ponovo sjajno kombinovanje igrača Sitija pred golom gostiju. Foden je ostavlje sam, nije mu bilo teško da zatrese mrežu.

U nastavku, tačnije u 66. minutu posle nove brze kontre Mančester sitija, Okslejd-Čemberlen je u pokušaju da spreči gol samo potvrdio pogodak za konačnih 4:0.

Siti je postigao gol i u petom minutu nadoknade, ali je isti poništen zbog prethodnog igranja rukom od strane Fila Fodena.