Fudbaleri Verdera iz Bremena i Hidenhajma odigrali su nerešeno (0:0) u prvom od dva susreta u okviru borbe za mesto u Bundesligi.

Aktuelni bundseligaš nije uspeo na svom terenu da stekne prednost, a najbliži pogotku bio je u 66. minutu kad je Rašica zapretio iz slobodnog udarca, kao i u 90. minutu kad je Bitenkur loše šutirao iz vrlo izgledne prilike.

Gosti su u drugom minutu nadoknade imali priliku da kazne neiskorišćene šanse rivala, ali je Verder uspeo da sačuva mirnu mrežu posle kornera Hidenhajma.

Revanš meč koji će ujedno odlučiti člana elite u narednoj sezoni zakazan je za 6. jul.

Podsetimo, Verder je sezonu završio na 16. poziciji u Bundesligi, dok je Hajdenhajm bio trećeplasirani tim Cvajte, iza Arminije i Štutgarta.