Mančester siti je pobedio na gostovanju ekipu Lestera rezultatom 2:0 (0:0) u meču 30. kola engleske Premijer lige.

Prvo poluvreme obeležio je VAR koji je prvo poništio gol Fernandinja, pa zatim i Džejmija Vardija, ali je rezutat ostao 0:0.

Ipak u nastavku utakmice Siti dolazi do pobede sa dva pogotka.

Prednost je doneo Mendi u 58. minutu, da bi pobedu potvrdio Gabrijel Žesus u 74. minutu.

Siti sada ima 17 bodova više od drugoplasiranog Mančester junajteda, koji ima i dve utakmice manje.

Lester ostaje na trećem mestu sa 56 bodova.

Lids je uspeo na svom terenu da savlada Šefild rezultatom 2:1. Poveli su domaći u 12. minutu golom Herisona, da bi Ozborn u nadoknadi doneo izjednačenje Šefildu. Ipak, samo što je počelo drugo poluvreme Džagelka autogolom donosi prednost domaćoj ekipi i ispostaviće se konačan rezultat.

Ekipa Lidsa je deseta sa 42 boda, dok je Šefild zakucan na dno tabele.