Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Kristal Palas sa 4:0 u meču 19. kola engleske Premijer lige i imaće šansu da se novim trijumfom dokopaju vrha tabele.

Siti je dao jedan gol u prvom i još tri u drugom poluvremenu da potvrdi tri boda kojima se približava vrhu engleskog šampionata.

„Građani“ su poveli u 26. minutu golom DŽona Stounsa, koga je maestralnom spoljnom sa desnog krila pronašao Kevin De Brujne.

Na 2:0 povisio je Ilkaj Gundogan sjajnim udarcem u 56. minutu. Njemu se posle kornera i reakcije odbrane, lopta odbila van kaznenog prostora, a Gundogan se namestio i precizno pogodio malu mrežu.

Stouns je 12 minuta kasnije dao svoj drugi gol na meču. Novi korner, ovog puta sa desne strane išao je na glavu Rubena Dijasa, golman Guaita je odbranio, ali tek toliko da odbije loptu do Stounsa.

Džonu nije bilo teško da šutira jako po zemlji za 3:0. Konačan rezultat postavio je Rahim Sterling u 88. minutu. Rahim je namestio loptu na 17 metara i iz slobodnog udarca pogodio sam ugao gola Palasa.

Siti je posle ove pobede došao do 35. boda u prvenstvu, pa je sada na drugom mestu iza Mančester junajteda koji ima 37 bodova. Međutim, „građani“ imaju i meč manje od „đavola“.

Kristal Palas nije u tako izglednoj poziciji, jer se tim Luke Milivojevića nalazi na 13. mestu Premijer lige sa 23 osvojena boda.