Čelsi je u velikom derbiju Premijer lige, u 35. kolu, savladao Mančester siti posle preokreta, rezultatom 2:1.

Ovom pobedom, tim iz Londona je odložio proslavu titule Sitija, koji će morati još da sačeka, a istovremeno napravio ogroman korak ka plasmanu u prva četiri, koje sledeće godine vode u najjače evropsko takmičenje.

U svojevrsnoj uvertiri za veliko finale Lige šampiona u Istanbulu, videli smo uzbudljiv meč, a čini se da je Siti propustio priliku da zabeleži ubedljivu pobedu.

Sve je dobro krenulo za domaće, jer su preko Sterlinga u prvom poluvremenu poveli sa 1:0, a onda smo u nadoknadi pred samu pauzu, videli jedan potpuno bizaran momenat.

Dosuđen je penal za Siti, a Aguero je pokušao da atraktivno, „panenkom“, postigne gol, ali je toliko loše izveo pena da je Mendi samo uhvatio loptu, a Gvardiola potpuno pobesneo.

To kao da je promenilo tok meča i posle odmora smo videli dominaciju Čelsija.

Hakim Ziješ je u 63. minutu efektno pogodio sa ivice kaznenog prostora i izjednačio rezultat.

Potom je Čelsi još dva puta tresao mrežu rivala, ali su golovi Vernera i Ejbrahama poništeni zbog ofsajda.

Ipak, u drugom minutu nadoknade je Markos Alonso uspeo da donese veliki trijumf Čelsiju.