Fudbaleri Votforda pobedili su Mančester junajted u meču 12. kola Premijer lige sa 4:1.

Junajtedu nije pomoglo ni to što je njegova dva pokušaja sa bele tačke u prvih petnaest minuta skinuo David de Hea.

Penal je skrivio Skot MekTomini, a Sar dva puta nije mogao da pogodi mrežu, iako je Kiko posle jednog šuta pokupio odbitak i zatresao je.

„Crveni đavoli“ u poslednja četiri meča imaju dva poraza, od kojih je poebno bio bolan onaj od Liverpula (5:0). Uz to imaju i jedan remi i jednu pobedu nad Totenhemom.

Činjenica da su u ranoj fazi meča izbegli dva „metka“, nije im pomogla pošto je Džošua King pogodio metu u 28. minutu, a prednost je duplirao Sar u 44. za 2:0 na poluvremenu.

Doni Van de Bek je smanjio zaostatak posle asistencije Kristijana Ronalda u 50. minutu na 2:1, ali se Junajted nije vratio u meč i osvojio bod. Hari Megvajer je u 69. minutu dobio crveni karton i otvorio se prostor za još ubedljiviji poraz.

Votford je u nadoknadi samo potvrdio trijumf sa još dva gola. Prvo je pogodio Žoao Pedro u 92. minutu, a onda i Emanuel Denis u 95. i potpuno su dotukli već posrnulog velikana u čijem je dresu nastupao srpski internacionalac Nemanja Matić.

Votford se malo odlepio od opasne zone u kojoj su sada Barnli, Norič i Njukasl.