Fudbaleri Čelsija i Mančester junajteda su igrali 1:1 u meču 13. kola Premijer lige.

Junajted je poveo golom Džejdona Sanča u 50. minutu, a izjednačenje je doneo Žoržinjo sa penala u 69. minutu.

Mančester je tako i drugi meč pod vođstvom Majkl Kerika ostao neporažen.

Ekipa Tomasa Tuhela je dominirala od prvog do poslednjeg minuta, imala 65 odsto poseda i ukupno 24 udarca ka gol rivala, ali nije uspela da dođe do pobede.

U prvom poluvremenu smo videli samo jednu priliku za domaće kad je Antonio Ridiger udarcem sa distance pogodio prečku

Drugi deo je doneo i potpuni rasplet.

Gledajte Premijer liguuz SBB i EON pakete

Mečeve premijer lige mogu da gledaju svi SBB korisnici, na EON, TotalTV i D3 platformama, a mogu da se prate i ako niste SBB korisnik, u EON paketima van SBB mreže. Dakle, preko bilo kog interneta.

Posle kornera Čelsija i odbijene lopte, Žoržinjo je užasno intervenisao na polovini igrališta i otvorio kontru Džejdonu Sanču koji je izbio pred Eduara Mendija i rutinski poslao loptu u mrežu.

Nije se dugo čekalo na poravnanje, a do njega je Čelsi došao iz penala koji je skrivio Aron Van-Bisaka.

Posle ovog kola, Čelsi je zadržao lidersku poziciju na tabeli sa 30 bodova, ali su mu se približili Mančester siti i Liverpul.

Tim Pepa Gvardiole sada zaostaje jedan bod, dok su izabranici Jirgena Klopa na dva boda zaostatka. Junajted je osmi sa 18 bodova.