Mekvajer u duelu sa fudbalerom Lidsa

Fudbaleri Lidsa i Mančester junajteda su nerešeno 0:0, u utakmici 33. kola Premijer lige.

Remi na Eland Roudu najviše odgovara vodećem Mančester sitiju, kome su sada u preostalih pet utakmica potrebne dve pobede za osvajanje šampionske titule.

Siti je prvi na tabeli sa 77 bodova, a Junajted ima 10 bodova manje na drugom mestu na tabeli.

Lids i Junajted nisu napravili mnogo šansi. Mančesterski tim najbolju je propustio kada je golman domaćih u prvom poluvremenu dobro odbranio pokušaj Markusa Rašforda iz slobodnog udarca.

Lids je u drugom poluvremenu imao najbolju šansu, kada je pokušao Elder Kosta.

Lids je nastavio niz od šest utakmica bez poraza u ligi, ali je drugi uzastopni meč odigrao nerešeno. Ekipa Marsela Bijelse je deveta na tabeli sa 47 bodova, bodom više od Arsenala na 10. mestu.

Aston Vila i Vest Bromvič igrali su nerešeno 2:2, u 33. kolu Premijer lige.

Bod Aston Vili doneo je rezervista Kinan Dejvis u drugom minutu nadoknade.

Aston Vila je prethodno vodila od devetog minuta golom Anvara El Gazija iz penala.

VBA je preokrenuo, a strelci su bili Mateus Pereira u 23. i Mbaj Dijanje u 47. minutu.

Aston Vila je 11. na tabeli sa 45 bodova, dok VBA ima 25 i zauzima pretposlednje, 19. mesto i ima samo teoretske šanse da izbori opstanak u Premijer ligi, s obzirom na to da zaostaju devet bodova za Brajtonom koji se nalazi izvan zone ispadanja.