Fudbaleri Barselone pobedili su u gostima ekipu Granade sa 4:0, u utakmici 18. kola španske Primere.

Barselona je pitanje pobednika rešila posle prvog poluvremena kada je tri puta pogađala mrežu domaćeg tima.

Prvo je u 12. minutu pogodio Antoan Grizman, isti igrač je u 35. minutu asistirao Lionelu Mesiju, da bi Argentinac u 42. minutu svojim drugim golom doneo Barseloni velikih 3:0.

Konačan rezultat postavio je Grizman u 63. minutu, a domaći sastav meč je završio sa deset fudbalra nakon što je Hesus Valjeho dobio direktan crveni karton u 78. minutu.

Barselona je upisala destu pobedu u domaćem šampionatu i trenutno je treća na tabeli sa 34 boda, dok je Granada sedma sa deset bodova manje.

U poslednjoj utakmici večeri, Real Madrid je odigrao bez golova sa Osasunom nakon krajnje nezanimljivih 90 minuta. Koliko je loše sve izgledalo dovoljno govori i jedan statistički podatak – Real me u okvir gola Osasune uputio tek jedan udarac za 90 minuta od devet šuteva ukupno koliko su igrači „kraljevskog kluba“ imali na meču. Osasuna je imala jedan udarac koji je išao u okvir gola Madriđana jedan put više.

Na kraju, ovim remijem Madriđani su ostali na bod iza gradskog rivala Atletika, uz tri utakmice više, pa će „jorgandžije“ imati šansu da, ukoliko dobiju sve tri odložene utakmice, dođu do čak 10 poena viška u odnosu na prvog pratioca.