Majnc je kao gost bio bolji od Frajburga (3:1), dok je Union iz Berlina takođe na strani slavio protiv ekipe Kelna sa 2:1 u susretima 8. kola Bundeslige.

Fudbaleri Majnca ostvarili su prvu pobedu u sezoni i tako su ostala samo još dva tima, Keln i Šalke, koji nemaju upisane pobede u novoj sezoni.

Sva tri gola za Majnc postigao je Žan Filip Mateta, u drugom, 34. i 40. minutu. Jedini gol za domaći tim postigao je Nils Petersen u 63. minutu.

Majnc je ostvario prvu pobedu ove sezone u Bundesligi i sa četiri boda zauzima 15. mesto na tabeli. Frajburg ima dva boda više na 14. mestu.

U Kelnu, fudbaleri Uniona su stigli do četvrte pobede u ovoj sezoni.

Golove za Union Berlin su postigli Tajvo Avoni u 27. i Maks Kruze u 72. minutu, dok je gol za Keln dao Elijes Skiri u 36. minutu.

U narednom kolu, Union Berlin će dočekati Ajntraht, dok će Keln gostovati ekipi Borusije Dortmund.