Fantastičnim preokretom u poslednjim minutima meča, reprezentativci Mađarske došli su do pobede protiv Islanda od 2:1 i plasmana na Evro 2020.

Bio je to veoma uzbudljiv meč u kojem su Mađari bili na ivici poraza, ali su uspeli da dodaju gas u finišu meča i naprave istorijski rezultat.

Island je poveo golom igrača Evertona, Gilfija Sigurdsona u 11. minutu. Golman Peter Gulači je nespretno reagovao posle slobodnog udarca, odbio je loptu u mrežu.

Tada se činilo da će Islanđani izboriti još jedno učešće na velikom takmičenju, međutim, domaćin se nije predao i u 88. minutu je Loik Nego uspeo da postigne gol za izjednačenje.

Kada su se očekivali produžeci, u drugom minutu nadoknade vremena igrač Lajpciga Dominik Soboslai je povukao loptu napred sa sredine terena, stigao na dvadesetak metara od gola, šutirao i pogodio levi donji ugao, tačnije lopta se od stative odbila u mrežu Islanda.

Mađarska će se na završnom turniru takmičiti u Grupi F, sa Portugalom, Francuskom i Nemačkom.