FK Sevilja, FK Valensija

Fudbaleri Sevilje pobedili su na svom terenu Valensiju sa 3:1, u šestom kolu španske Primere.

Nemanja Gudelj je ušao u igru u 77. minutu, a nedugo nakon toga je zaradio žuti karton. Marko Dmitrović, golman Sevilje, odgledao je meč sa klupe, baš kao i Uroš Račić u Valensiji.

Golove za Sevilju postigli su Papu Gomes u trećem, Toni Lato autogol u 15. i Rafa Mir u 22. minutu, dok je strelac za Valensiju bio Hugo Duro u 31. minutu.

Lato je postigao krajnje komičan autogol jer je golman ostao zatečen i nije reagovao dobro.

Sevilja je treća sa 11 bodova, dok je Valensija četvrta sa bodom manje.

U narednom kolu, Sevilja će dočekati Espanjol, dok će Valensija ugostiti Atletik Bilbao.

U istom terminu, Espanjol je kao domaćin pobedio Alaves sa 1:0, golom Raula De Tomasa iz penala u 54. minutu.

Espanjol je 13. sa šest bodova, dok je Alaves na poslednjem, 20. mestu bez osvojenog boda.

U narednom kolu Alaves će dočekati Atletiko Madrid.