Fudbaleri Evertona savladali su Totenhem rezultatom 5:4 u meču osmine finala FA kupa.

Krenulo je kako je, pretpostavljamo, samo i bilo moguće – golom Sančeza nakon kornera posle tri minuta igre. Potom su i jedni i drugi promašili po šansu, pre nego što je Everton odigrao furioznih sedam minuta.

Prvo je Dominik Kalvert-Luin u 36. poravnao na 1:1, potom je Ričarlison u 38. ispratio centaršut i sa ivice kaznenog prostora doneo prednost svojoj ekipi, a na 3:1 je povećao Gilfi Sigurson sa penala u 43. minutu meča.

No, Totenhem je uspeo da golom Erika Lamele priđe na 3:2 u trećem minutu sudijske nadoknade prvog dela.

U durgom poluvremenu Totenhem je stigao do gola preko Sančeza, i to nakon što mu se lopta odbila nakon pokušaja Aldervejlerda.

Ponovo je Rišarlisom u 69. minutu doneo prednost svom timu, 4:3, a u 83. minutu Totenhem je stigao do izjednačenja nakon što je šut Erika Lamele izblokiran, a u nastavku akcije Son dugom loptom pronašao Kejna koji je glavom doneo 4:4.

Meč je otišao u produžetak, a tamo je Bernard nakon sjajnog centaršuta i lepe akcije pogodio gol za 5:4 u sedmom minutu igre u dodatnih 30 minuta. Do kraja meča Totenhem je napadao, ali nije uspeo da dođe do pogotka, pa je završeno 5:4.

Svonsi – Mančester siti 1:3 (0:1)

(Voker 30, Sterling 47, Žesus 50 – Vitaker 77)

Lester – Brajton 1:0 (0:0)

(Ihenačo 90+4)

Šefild – Bristol 1:0 (0:0)

(Šarp 66 penal)

Everton – Totenhem 5:4 (3:2)

(Kalvert-Luin 36, Ričarlison 38, 68, Sigurdson 43 penal, Bernard 97 – Sančez 3, 57, Lamela 45+3, Kejn 83)